Spotkanie z konsulem generalnym USA
2021-02-18

Regularne spotkania z przedstawicielami korpusu dyplomatycznego to jeden z priorytetów wojewody małopolskiego Łukasza Kmity. Dzisiaj wojewoda rozmawiał z konsulem generalnym USA w Krakowie Patrickiem Slowinskim. Spotkanie odbyło się w formule wideokonferencji.

W rozmowie uczestniczyli także pracownicy sekcji polityczno-ekonomicznej. Wśród poruszanych tematów znalazła się aktualna sytuacja epidemiczna w Polsce i na świecie. Rozmawiano także o zmianach w administracji amerykańskiej związanych z desygnowaniem na urząd prezydenta Joe Bidena. Obie strony zadeklarowały chęć ścisłej współpracy i wzajemnej pomocy.***

Patrick T. Slowinski pełni swoją funkcję od sierpnia 2019 r. Poprzednio pracował w Polsce na stanowisku wicekonsula w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Warszawie.

Bezpośrednio przed przyjazdem do naszego kraju pracował jako zastępca radcy ds. ekonomicznych w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Moskwie, reprezentował także interesy Stanów Zjednoczonych za granicą w takich państwach jak Polska, Ukraina, Turkmenistan, Afganistan oraz Rosja.

Spotkanie_konsul_USA Spotkanie_konsul_USA Spotkanie_konsul_USA Spotkanie_konsul_USA
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj