Tłusty czwartek: Aby tradycji stało się zadość…
2021-02-11

Szacuje się, że ten z lukrem ma około 350 kcal, podczas gdy jego odpowiednik z cukrem pudrem „tylko” 290. Może mieć różne nadzienia, przy czym nadal najbardziej cenione pozostaje to tradycyjne – różane. Pączek – bo o nim mowa – to niewątpliwy bohater dzisiejszego dnia. Z pozdrowieniem od wojewody małopolskiego Łukasza Kmity pączki trafiły dzisiaj do pracowników naszego Urzędu.

- W tym roku niestety nie może odbyć się tradycyjne, tłustoczwartkowe spotkanie ze wszystkimi pracownikami Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie. Wierzę, że te chwile, gdy będziemy mogli dzielić się osobiście życzliwym uśmiechem, wkrótce powrócą – mówił wojewoda małopolski Łukasz Kmita podczas symbolicznego spotkania z pracownikami w Wydziale Polityki Społecznej. 

Z okazji tłustego czwartku tradycyjny słodki poczęstunek od wojewody małopolskiego Łukasza Kmity dotarł dzisiaj do każdego z pracowników obecnych w Urzędzie. Tych pracujących w Oddziale do spraw Koordynacji Świadczeń Rodzinnych i Wychowawczych w Wydziale Polityki Społecznej wojewoda Łukasz Kmita odwiedził osobiście.  

Pączki od wojewody otrzymały także służby pracujące przy pożarze, który w ubiegłą sobotę wybuchł w budynkach Archiwum Urzędu Miasta Krakowa. Mimo opanowania ognia prace przy pogorzelisku trwają nadal. Słodki poczęstunek dotarł również do przytuliska dla bezdomnych mężczyzn prowadzonego przez Zgromadzenie Braci Albertynów w Krakowie przy ulicy Skawińskiej.


Tłusty_czwartek_WPS Tłusty_czwartek_WPS Tłusty_czwartek_WPS Tłusty_czwartek_WPS Tłusty_czwartek_WPS Tłusty_czwartek_WPS 20210211 PSP 20210211 PSP 20210211 PSP 20210211 PSP
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj