Wicewojewoda Ryszard Pagacz: To kluczowy moment w walce z pandemią, dlatego musimy wytrwać
2021-01-24

- To jest w tej chwili kluczowy moment, kiedy zaczynamy już szczepić obywateli Rzeczypospolitej, kiedy ta liczba ludzi, którzy będą uodpornieni, plus ci, którzy przechorowali i są uodpornieni – będzie na tyle duża, że ta pandemia nie będzie się już namnażać. I sytuacja się poprawi – mówił II wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz w programie „Bliżej polityki” w TVP3 Kraków.

Głównym tematem rozmowy z redaktorem Mariuszem Bartkowiczem była aktualna sytuacja epidemiczna w Małopolsce, w tym kwestia funkcjonowania tak zwanych szpitali tymczasowych. Jak zapewniał wicewojewoda Ryszard Pagacz, Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego na bieżąco monitoruje sytuację, dostosowując podejmowane działania do aktualnych potrzeb.

Rozmawiano także o Rządowym Funduszu Inwestycji Lokalnych, który ma szczególne znaczenie w obliczu wyzwań, jakie przyniosła pandemia.

- RFIL jest taką tarczą ochronną dla samorządów, żeby nie tracić rynku pracy. (…) Rząd premiera Mateusza Morawieckiego działa w tym kierunku, aby bezpośrednio kierować te środki do samorządów i wspierać takie inwestycje, które są potrzebne dla samorządów – mówił wicewojewoda.

Wśród poruszanych zagadnień znalazły się także: rozwój subregionu tarnowskiego oraz kwestie związane z rozwojem rolnictwa w naszym województwie.

 Zachęcamy do obejrzenia całego programu: https://krakow.tvp.pl/26820356/blizej-polityki


Bliżej polityki - wicewojewoda Ryszard Pagacz Bliżej polityki - wicewojewoda Ryszard Pagacz
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj