Ryszard Pagacz II wicewojewodą małopolskim
2020-12-18

Premier Mateusz Morawiecki, na wniosek wojewody Łukasza Kmity, powołał z dniem 18 grudnia 2020 r. Ryszarda Pagacza na stanowisko II wicewojewody małopolskiego. Nowy wicewojewoda już objął obowiązki.

- Zadań realizowanych przez Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie jest naprawdę wiele, gdyż rząd Premiera Mateusza Morawieckiego stale rozszerza katalog działań pomocowych zarówno dla samorządów, jak i np. z zakresu pomocy społecznej. Ustaliłem podział kompetencji, bo właśnie dziś Pan Ryszard Pagacz obejmuje stanowisko II wicewojewody małopolskiego. W związku z doświadczeniem nowego wicewojewody w zakresie rozwoju obszarów wiejskich zdecydowałem, że właśnie m.in. te zadania będą leżały w zakresie Jego obowiązków. Serdecznie gratuluję Panu Wicewojewodzie i życzę powodzenia w realizowaniu powierzonej misji – mówił wojewoda Łukasz Kmita podczas uroczystego przekazania aktu nominacji. 

Ryszard Pagacz jest absolwentem Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Krakowie. Ukończył także studia podyplomowe w Małopolskiej Wyższej Szkole Ekonomicznej w Tarnowie (marketing), Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie (zarządzanie Funduszami Unii Europejskiej). Swoje zainteresowania i kompetencje nowy II wicewojewoda rozwija aktualnie na studiach na kierunku Master of Business Administration. 

Ryszard Pagacz posiada szerokie doświadczenie w zakresie administracji rządowej (Urząd Wojewódzki w Tarnowie) i samorządowej (Starostwo Powiatowe w Brzesku). Pełnił także ważne funkcje w instytucjach takich jak Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Był również przewodniczącym Rady Miejskiej w Tarnowie oraz radnym VII i VIII kadencji.  

Prywatnie ojciec trzech córek oraz pasjonat historii. Szczególnym sentymentem nowy II wicewojewoda darzy Kresy I i II Rzeczypospolitej.

- Jestem przekonany, że nasza współpraca będzie się układała wzorowo, a wszystkie podejmowane inicjatywy będą służyły Małopolsce. Nie ukrywam, że subregion tarnowski jest mi szczególnie bliski, bo stamtąd się wywodzę. Wykonując codzienne obowiązki będę jednak ambasadorem wszystkich Małopolan – mówił II wicewojewoda Ryszard Pagacz.  

Dzisiaj w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie odbyło się również spotkanie wojewody Łukasza Kmita oraz wicewojewody Ryszarda Pagacza z dyrektorami wydziałów MUW oraz kierownikami jednostek zespolonych, podczas którego kierownictwo Urzędu omówiło podział zadań oraz priorytety na najbliższy czas. 


Wideokonferencja_IIWWOWideokonferencje_IIWWOWideokonferencja_IIWWO Wideokonferencja_IIWWO IIWWO_przekazanie_nominacji
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj