Barbórkowe święto w Wieliczce
2020-12-04

3 grudnia w Kopalni Soli „Wieliczka” odbyły się uroczystości z okazji wspomnienia św. Barbary – patronki górników. W kameralnej mszy świętej sprawowanej w kaplicy św. Kingi pod przewodnictwem Metropolity Krakowskiego Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego uczestniczył Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Rafał Bochenek, wojewoda małopolski Łukasz Kmita oraz przedstawiciele urzędów górniczych i pracowników kopalni.

– Tegoroczna Barbórka uświadamia nam, że w tych pełnych wyzwań czasach potrzeba nam wszystkim wielkiego zaangażowania, oddania i wytrwałości. Życzę opieki patronki górniczej braci – św. Barbary i patronki wielickiej kopalni – św. Kingi – mówił wojewoda Łukasz Kmita.

W trakcie skromnej uroczystości wojewoda wręczył odznaczenia państwowe i resortowe dla zasłużonych pracowników Kopalni Soli „Wieliczka”.

– Św. Barbara jest też patronką wszystkich, którzy podczas pracy ryzykują życie – dlatego wierzymy, że wspólna modlitwa i życzenia zdrowia, ale również solidarności z wszystkimi będącymi na froncie walki z pandemią, płynące tego dnia z głębi ziemi do niebios, będą miały szczególną moc – przekazał prezes Zarządu Kopalni Soli „Wieliczka” S.A.


20201203 Barbórka w Kopalni Soli w Wieliczce 20201203 Barbórka w Kopalni Soli w Wieliczce 20201203 Barbórka w Kopalni Soli w Wieliczce 20201203 Barbórka w Kopalni Soli w Wieliczce 20201203 Barbórka w Kopalni Soli w Wieliczce
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj