#UratujmyŚwięta! Świąteczna Zbiórka Żywności w Krakowie i Małopolsce
2020-11-24

Idzie grudzień a z nim Zbiórka. W poniedziałek 23 listopada ruszyła akcja Świątecznej Zbiórki Żywności. Na wiosnę 2020 z powodu Covid-19  nie mogliśmy przeprowadzić Zbiórki  Wielkanocnej. Nie oznacza to, że ubyło potrzebujących pomocy. Wręcz przeciwnie, znacznie  zwiększyła się i nadal rośnie ich  liczba. Jest to dotkliwy efekt pandemii i związanej z nią sytuacji  zdrowotnej i ekonomicznej wielu polskich rodzin i osób samotnych. Od lat  pomagamy im udzielając pomocy żywnościowej.

Teraz z  myślą o nich zdecydowaliśmy w gronie polskich Banków Żywności o zorganizowaniu Świątecznej Zbiórki Żywności w formule dostosowanej do realiów czasu, w którym żyjemy obecnie. Jej sukces będzie zależał od hojności darczyńców oraz aktywności e-wolontariuszy.

Do Zbiórki 2.0 , która odbywać się będzie w dniach 23 – 28 listopada  można dołączyć na 3 sposoby:

  • Z powodu koronawirusa wiele osób rezygnuje z częstych zakupów stacjonarnych, dlatego Banki Żywności uruchomiły sklep online: www.zbiorkazywnosci.pl  dla wszystkich, którzy chcieliby pomóc poprzez wpłatę symbolicznej darowizny na zakup żywności.
    Można użyć specjalnego linka dla przekazania dowolnego datku na rzecz Banku Żywności w Krakowie: https://zbiorkazywnosci.pl/produkt/koszyk/?attribute_pa_bank-zywnosci=bank-zywnosci-w-krakowie
  • W niektórych sklepach będzie miała miejsce tradycyjna zbiórka. Będąc w sklepie należy kupić dodatkowe rzeczy i włożyć je do oznakowanych koszy w okolicy kas. Najbardziej potrzebne są artykuły z długą datą ważności: mąka, makaron, kasza, cukier, olej, konserwy, przetwory owocowe i warzywne, bakalie czy słodycze. Lista sklepów w Małopolsce  znajdzie się wkrótce  na stronie https://www.krakow.bankizywnosci.pl/
  • Można też zostać e-wolontariuszem zbiórki. Prosimy o jej śledzenie na profilach Banku Żywności w Krakowie:

            Facebook      

            Instagram

oraz wzięcie udziału w powiązanym wydarzeniu, udostępnianie publikowanych przez Bank  postów w  swoich mediach społecznościowych, zachęcanie rodziny, przyjaciół i znajomych do udziału w zbiórce, informowanie o zbiórce w miarę możliwości innymi kanałami.

Każda forma wsparcia jest ważna, żeby zebrać jak najwięcej tak potrzebnych darów. Zebrana i zakupiona żywność zostanie przekazana osobom znajdującym się w trudnej sytuacji, poprzez organizacje świadczące pomoc bezpośrednią na rzecz najbardziej potrzebujących.
Razem możemy zdziałać więcej. Uratujemy Święta!

Film promocyjny

20201124 Bank żywności
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj