„Marsz Pierwszej Brygady - Bohaterom walk o Niepodległą” – spot filmowy z okazji 11 listopada
2020-11-10

Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej dziękuje wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję pod hasłem „MARSZ PIERWSZEJ BRYGADY - BOHATEROM WALK O NIEPODLEGŁĄ”.

- Marsz Pierwszej Brygady Legionów Polskich, dowodzonych przez Józefa Piłsudskiego jest pieśnią, która zawsze, nawet w najtrudniejszych momentach dodawała Polakom siły i odwagi. Słowa tej pieśni mówią o niezłomności i wielkiej mocy patriotyzmu – podkreśla Mariusz Błaszczak.  


Marsz Pierwszej Brygady Legionów Polskich jest Pieśnią Reprezentacyjną Wojska Polskiego, śpiewaną na capstrzykach, uroczystościach i piknikach z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Jest bardzo bliski sercom Polaków. Ponieważ z powodu pandemii nie można się gromadzić, wspólnym śpiewaniem w domach i w innych miejscach, czcimy pamięć naszych bohaterskich przodków. W ten sposób także obchodzimy 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Nagrania przysłało ponad 150 wykonawców ze wszystkich stron Polski. Wykonawcy w różnym wieku, od  przedszkolaków do seniorów, śpiewali solo, w duetach, z rodzinami, z  akompaniamentem Orkiestry Wojskowej w Bydgoszczy pod batutą dowódcy kapelmistrza mjr. Dominika Sierzputowskiego. Właśnie z takich różnorodnych  interpretacji, nagrywanych telefonami komórkowymi, powstał niezwykły spot filmowy pt. „MARSZ PIERWSZEJ BRYGADY - BOHATEROM WALK O NIEPODLEGŁĄ”, który publikujemy z okazji 11 listopada.


Źródło, zdjęcie: MON

MON Marsz Pierwszej Brygady
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj