Poszerzamy drużynę Szpitala Tymczasowego w CUMRiK-u
2020-11-05

Powiększenie liczby łóżek w Szpitalu Tymczasowym w Centrum Urazowym Medycyny Ratunkowej i Katastrof w Krakowie to nasz aktualny priorytet. Pod tym kątem kierowane są tam kolejne osoby.

Blisko 70 osób już skierowanych do CUMRiK-u

Począwszy od 26 października do wczoraj do Szpitala Uniwersyteckiego zgłosiło się 67 osób, z których 65 pozostaje w gotowości do świadczenia pracy. Liczymy, że dzięki temu Szpital Uniwersytecki szybko uruchomi w CUMRiK-u kolejne łóżka dla pacjentów z COVID-19. W głównej mierze nasze decyzje dotyczą pielęgniarek, ale jest też kilka dotyczących lekarzy i ratowników medycznych.


#SzpitaledlaMałopolski: są już pierwsze zgłoszenia

Pierwsza doba funkcjonowania infolinii oraz formularza dla osób zainteresowanych pracą w szpitalach tymczasowych napawa optymizmem. Już po paru godzinach otrzymaliśmy kilka zgłoszeń, a dziś do godziny 15.30 poprzez formularz zgłoszeniowy zgłosiło się łącznie 107 osób. Szacujemy, że do pracy w szpitalach tymczasowych byłoby potrzebnych około tysiąc osób z personelu medycznego i tysiąc innych osób mogących udzielić wsparcia.  Dlatego oczywiście będzie to proces etapowy.

- Rok temu nie pomyślelibyśmy nawet o tym, że będziemy wykonywać takie zadanie jak tworzenie szpitali tymczasowych. Ale za Małopolską szereg wyzwań, którym udało się sprostać. Wielkim praktycznym treningiem były Światowe Dni Młodzieży i niestety liczne sytuacje kryzysowe, z którymi musieliśmy się mierzyć. Największym wyzwaniem będzie skompletowanie zespołu. Dlatego rozpoczęliśmy szeroką akcję rekrutacyjną. Mamy nadzieję, że przyniesie ona pozytywne rezultaty. Jeszcze raz serdecznie zapraszamy wszystkich do współpracy! – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Pełna mobilizacja

Na liście szpitali objętych decyzjami Wojewody Małopolskiego jest ok. 50 placówek. Angażują się one na coraz większym poziomie. W uzgodnieniu z Małopolskim Oddziałem Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia na bieżąco wydajemy decyzje dotyczące zwiększania bazy łóżek dla pacjentów z COVID-19. 20 października było na mocy tych decyzji ponad 1900 łóżek, zaś na koniec października – ponad 2900. Na koniec tego tygodnia będzie ich około 3400. Dzisiaj odbyły się kolejne wideokonferencje z dyrektorami małopolskich szpitali. W oparciu o ustalenia z tych spotkań wydamy dalsze decyzje jeszcze dodatkowo zwiększające liczbę łóżek dla zakażonych pacjentów.

logo - Szpitale dla Małopolski
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj