W Szerzynach powstanie centrum opieki nad dziećmi
2020-11-05

Niemal milion złotych z budżetu państwa otrzyma gmina Szerzyny na budowę budynku opieki nad małym dzieckiem. Wojewoda małopolski Łukasz Kmita oraz wójt Grzegorz Gotfryd podpisali umowę o dofinansowanie tego zadania. Dzięki inwestycji zostanie zbudowane przedszkole, które pozwoli zapewnić opiekę dla stu dzieci.  

– Gratuluję władzom i Mieszkańcom gminy Szerzyny wspaniałego przedsięwzięcia! Budowa centrum opieki nad małymi dziećmi to odpowiedź na potrzeby rodzin. Z satysfakcją podpisałem umowę, dzięki której z budżetu państwa na ten cel przeznaczona zostanie kwota w wysokości niemal miliona złotych. Środki z rezerwy ogólnej zostały przyznane na podstawie decyzji premiera Mateusza Morawieckiego. Polski rząd nie zapomina o sprawach ważnych dla lokalnych społeczności i ich potrzebach. Kolejny raz pokazujemy również, jak ważna i efektywna może być współpraca rządu z samorządem – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.


Realizacja inwestycji pozwoli na zapewnienie komfortowych warunków lokalowych, dostosowanych do potrzeb stu dzieci. Do tej pory gmina Szerzyny, w której mieszka prawie 8 tys. osób, nie dysponowała odpowiednim lokalem, który mógłby zostać zaadoptowany na ten cel.

Cały obiekt będzie miał prawie 750 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. Budynek został zaprojektowany tak, aby zapewnić wysoki standard umożliwiający prawidłowy rozwój dzieci, jak też komfort pracy personelu. Będzie to obiekt w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Całkowity koszt inwestycji realizowanej w latach 2016-2023 wynosi 6 569 980 złotych.

umowa Szerzyny
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj