Spotkanie z nauczycielami województwa małopolskiego
2020-10-12

W auli Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie odbyło się spotkanie nauczycieli województwa małopolskiego. W wydarzeniu uczestniczył wicewojewoda małopolski Zbigniew Starzec, który odczytał list gratulacyjny wojewody Łukasza Kmity skierowany do Małopolskiej Kurator Oświaty, nauczycieli oraz pracowników szkół i placówek opiekuńczo-wychowawczych.

– Składam serdeczne gratulacje i przekazuję wyrazy najwyższego uznania za Państwa trud i pracę włożoną w wykonywanie codziennych obowiązków. Praca nauczyciela, wychowawcy, pedagoga i opiekuna to ciężkie i odpowiedzialne zadanie, które z jednej strony wymaga poświęcenia, ale z drugiej daje dużo satysfakcji i zadowolenia – przekazał wicewojewoda Zbigniew Starzec.


Spotkanie było okazją do uhonorowania odznaczeniami państwowymi zasłużonych pedagogów. Wicewojewoda Zbigniew Starzec odznaczył w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w sumie 34 nauczycieli oraz pracowników szkół i placówek oświatowo-wychowawczych z terenu województwa małopolskiego. Dwie osoby zostały odznaczone odpowiednio Srebrnym i Brązowym Krzyżem Zasługi za osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej. Pozostali zostali uhonorowani Złotym, Srebrnym i Brązowym Medalem za Długoletnią Służbę za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej.


Zdjęcia: Kuratorium Oświaty w Krakowie

20201012 nauczyciele 20201012 nauczyciele
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj