Dyspozytornie medyczne częścią urzędów wojewódzkich
2020-09-16

Od 1 stycznia 2021 r. dyspozytornie medyczne staną się komórkami organizacyjnymi urzędów wojewódzkich. Z udziałem wojewody małopolskiego Łukasza Kmity oraz wicewojewodów Zbigniewa Starca i Józefa Leśniaka – odbyło się kolejne spotkanie dotyczące przygotowań do efektywnego wdrożenia tej zmiany.
 
Zgodnie z ustawą o Państwowym Ratownictwie Medycznym dyspozytornie staną się częścią struktury Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, a dyspozytorzy medyczni będą pracownikami MUW. Dlatego też w przygotowaniach do wprowadzenia tej zmiany uczestniczą przedstawiciele kilku wydziałów Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie. Opracowany został plan działania, opierający się na wnikliwych analizach poszczególnych obszarów.


- Traktuję to zadanie priorytetowo. Zmiana ma na celu dalsze usprawnienie systemu. Dzięki skoncentrowaniu zadań oraz połączeniu wszystkich elementów zarządzania kryzysowego i ratownictwa medycznego możliwe będzie jeszcze skuteczniejsze zarządzanie, a tym samym podniesienie poziomu bezpieczeństwa Mieszkańców. I dlatego też oczekuję, że w proces wdrożenia zmian będzie zaangażowany cały Urząd, a jego realizacja będzie opierała się na pogłębionej i wszechstronnej analizie wszystkich aspektów, ścisłej współpracy komórek Urzędu oraz pełnej koordynacji na każdym etapie – podkreśla wojewoda małopolski Łukasz Kmita.
 
Dyspozytornie zostaną przejęte w takim kształcie, w jakim dziś funkcjonują, czyli w dwóch lokalizacjach, tj. w Krakowie i Tarnowie.

20200916 dyspozytornia 20200916 dyspozytornia 20200916 dyspozytornia
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj