Brawa dla małopolskich Maturzystów!
2020-08-12

Centralna Komisja Egzaminacyjna ogłosiła wczoraj wstępne wyniki matur. Uczniowie z Małopolski, którzy w tym roku zdawali egzamin dojrzałości, osiągnęli wspaniałe rezultaty! Aż 78% zdających otrzymało wynik pozytywny, a prawo do poprawki ma 15%. To najlepszy wynik w Polsce! Wśród absolwentów liceów ogólnokształcących maturę zdało 84% uczniów. To drugi wynik w kraju. Natomiast absolwenci techników w naszym województwie osiągnęli najwyższy odsetek zdawalności w Polsce z wynikiem 69%.

W całej Polsce do matury przystąpiły 259 272 osoby. 74% z nich uzyskało wynik pozytywny, 17,2% ma prawo przystąpić do matury poprawkowej.

- Wraz z egzaminem dojrzałości zamyka się pewna era w życiu każdego młodego człowieka. To symboliczne zwieńczenie okresu nauki: rozwoju i poszerzania umiejętności. Szczęśliwie zdany egzamin to przede wszystkim otwarta droga do dalszej nauki i studiów. Ogromnie się cieszę, że ta droga otworzyła się przed tak szerokim gronem małopolskich uczniów, którzy w tym roku przystępowali do egzaminu maturalnego. Z dumą możemy powiedzieć, że jesteśmy najlepsi w Polsce! - mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

- Ten egzamin przebiegał w szczególnych okolicznościach. Epidemia koronawirusa Sars-CoV-2 wprowadziła szereg utrudnień. Szczególne podziękowanie – za wytrwałość i zaangażowanie – należą się nie tylko uczniom, ale także nauczycielom i rodzicom, którzy z całą mocą wspierali edukację młodzieży w tych niecodziennych warunkach, z jakimi przyszło nam się mierzyć. W pewnym metaforycznym ujęciu, wszyscy zdaliśmy egzamin. I to jeden z obszarów, który dla nas wszystkich był wielką lekcją elastycznego podejścia do realizowanych działań. Lekcją, która cały czas trwa – dodaje wojewoda Ł. Kmita.


Matury 2020_www
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj