O bieżącej sytuacji w Małopolsce na antenie TVP3 Kraków
2020-05-25

Zmianom w naszym województwie wynikającym z tak zwanego „odmrażania” kolejnych aspektów życia gospodarczego i społecznego poświęcono dzisiejszy program „Tematy dnia” w TVP3 Kraków. Gościem redaktora Sławomira Mokrzyckiego był wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

- Wciąż apelujemy i przypominamy wszystkim mieszkańcom, że wiele zależy od nas samych. (…) Dlatego też te obostrzenia związane z noszeniem maseczek, te obostrzenia, które dotyczą dwumetrowego dystansu społecznego, który powinniśmy zachować, wreszcie te obostrzenia, które tyczą się zgromadzeń, to są wszystko te wymogi i te okoliczności, które mają pomóc nam, abyśmy za parę tygodni mogli powiedzieć: tak, na dzisiaj uporaliśmy się z koronawirusem – mówił wojewoda. 

W nowej rzeczywistości, z zachowaniem rygorów sanitarnych, uruchamiane są zajęcia w szkołach dla najmłodszych uczniów, a także konsultacje dla przygotowujących się do egzaminów. Swoją działalność rozpoczynają także niektóre placówki, np. te oferujące wsparcie seniorom z naszego województwa. Tam, gdzie rekomendacja sanepidu wskazywała na wstrzymanie się z otwarciem takich placówek, Małopolanie muszą jeszcze poczekać na możliwość wspólnych spotkań. Spore zainteresowanie budzi kwestia ewentualnego otwarcia parków rozrywki w naszym województwie, ale obiekty te jeszcze pozostają zamknięte. Natomiast według wstępnych prognoz, już w pierwszej połowie czerwca mogą zostać podjęte kroki przywracające loty krajowe.  

Zachęcamy do obejrzenia całego programu: https://krakow.tvp.pl/28540032/tematy-dnia


tematy_dnia_1Tematy_Dnia_25.052020_05_26_10_20_47_Tematy_dnia
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj