„Od narodzin do świętości – obraz z życia św. Jana Pawła II”
2020-05-19

W roku stulecia urodzin papieża Jana Pawła II odbyła się XX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Papieskiego pt. „Od narodzin do świętości – obraz z życia św. Jana Pawła II”. Dziś w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie wojewoda małopolski Piotr Ćwik oraz wojewódzki komendant Małopolskiej Wojewódzkiej Komendy Ochotniczych Hufców Pracy w Krakowie Krzysztof Świerczek otworzyli wystawę prezentującą prace konkursowe.

– Cieszę się, że już po raz kolejny możemy się tu spotkać, w te majowe dni, aby uczestniczyć w otwarciu wystawy prac w ramach XX edycji Konkursu Papieskiego. To wystawa niezwykła, która pokazuje postać św. Jana Pawła II. Na temat Ojca Świętego powiedziano już chyba wszystko, a jednak wciąż odkrywamy nowe treści, szczególne w tym, co nam pozostawił. Bardzo się cieszę, że także na poziomie Ochotniczych Hufców Pracy trwały przygotowania do obchodów setnej rocznicy urodzin Papieża Polaka, czego efektem jest chociażby wystawa, którą możemy zobaczyć w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie – powiedział wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

– Święty Jan Paweł II jest patronem Ochotniczych Hufców Pracy. To już jubileuszowa, dwudziesta edycja Konkursu Papieskiego na jubileuszową okazję stulecia urodzin Jana Pawła II. Cieszymy się, że pomimo trudnego czasu, w jakim jesteśmy, wpłynęło prawie 400 prac. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie konkursu i wzięli w nim udział – mówił komendant Krzysztof Świerczek.

Tegoroczny Konkurs Papieski wpisuje się w obchody 100. rocznicy urodzin Papieża Jana Pawła II. Głównym założeniem Konkursu jest przypomnienie i wskazanie młodzieży ponadczasowych, uniwersalnych wartości płynących z nauczania świętego Jana Pawła II, rozwijanie wśród młodzieży wrażliwości estetycznej, wyobraźni i aktywności twórczej w dziedzinie plastyki i fotografii, a także popularyzowanie wartości chrześcijańskich w procesie wychowania młodzieży. Prace nadesłane przez młodych artystów przedstawiały ich własną wizję i interpretację świętości.

Konkurs był przeznaczony dla młodzieży Ochotniczych Hufców Pracy oraz młodzieży szkolnej z całej Polski. Wpłynęło 389 prac, w tym 342 prace uczestników Ochotniczych Hufców Pracy (178 fotograficznych, 164 plastyczne) i 47 prac młodzieży szkolnej (11 fotograficznych, 36 plastycznych). Ogółem nagrodzono 41 autorów prac.

Organizatorem konkursu był 6-11 Hufiec Pracy w Wadowicach oraz Małopolska Wojewódzka Komenda OHP w Krakowie przy wsparciu Komendy Głównej OHP. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

Zachęcamy do wirtualnego obejrzenia wystawy.

MUW, OHP

20200519 Konkurs Papieski 20200519 Konkurs Papieski 20200519 Konkurs Papieski 20200519 Konkurs Papieski 20200519 Konkurs Papieski 20200519 Konkurs Papieski 20200519 Konkurs Papieski 20200519 Konkurs Papieski 20200519 Konkurs Papieski 20200519 Konkurs Papieski
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj