Koronawirus a harcerska brać. Trwa sztafeta solidarności
2020-04-08

Z nostalgią wspominamy wszystkie projekty, które realizowaliśmy razem z harcerzami z Chorągwi Krakowskiej Związku Harcerstwa Polskiego: bicie rekordu na najdłuższą biało-czerwoną flagę, gry miejskie „Ocalić od zapomnienia”, piknik #EUROPEJSKAmałoPOLSKA na Błoniach… Ta współpraca trwa nadal. Harcerze kolejny raz pokazali, że można na nich liczyć.

Jak już informowaliśmy, 24 marca 2020 roku wojewoda małopolski Piotr Ćwik uruchomił w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie infolinię dla seniorów. Telefony, które otrzymujemy, dotyczą wielu różnych spraw. Dla seniorów szczególną bolączką stało się teraz robienie zakupów. Gotowość do wsparcia w tym zakresie natychmiast zgłosili harcerze z Chorągwi Krakowskiej ZHP, dodatkowo jeszcze łącząc siły z Okręgiem Małopolskim Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej.

I tak gdy seniorzy dzwoniący na naszą infolinię przekażą nam listę potrzebnych artykułów żywnościowych lub leków, my podajemy ją harcerzom, którzy następnie robią zakupy i dostarczają je seniorom. Transport odbywa się w oparciu o samochody Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie.

– Zbliżają się Święta Wielkanocne. Wiem, że dla wielu seniorów świąteczne zakupy mogą być teraz problemem. Po to jest infolinia, którą uruchomiliśmy w Biurze Wojewody. Harcerze, jak zawsze, nam pomagają, za co bardzo serdecznie dziękuję. Jesteśmy do dyspozycji. Sztafeta solidarności trwa – mówi wojewoda Piotr Ćwik.

Zachęcamy do wysłuchania rozmowy z harcmistrzem Mariuszem Siudkiem – komendantem Chorągwi Krakowskiej ZHP.

O akcji wojewoda Piotr Ćwik mówił też w dzisiejszej rozmowie w Radiu Kraków.

20200408 20200408 20200408
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj