Pamiętamy o Kresach
2019-12-19

Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie po raz kolejny przyłącza się do akcji „Rodacy – Bohaterom”. Chcemy wesprzeć żołnierzy Armii Krajowej i Polaków, którzy mieszkają na dawnych Kresach, pokazać, że o nich pamiętamy i chcemy utrzymać z nimi kontakt.

– To piękny wyraz otwartych serc, szacunku i solidarności z naszymi rodakami mieszkającymi na Kresach. Dajemy im mocny sygnał, że o nich pamiętamy i chcemy ich wspierać – mówił wojewoda małopolski Piotr Ćwik w ramach podsumowania poprzedniej edycji akcji, podczas której udało się zebrać 74 tony darów zapakowanych do ponad 6 tys. paczek.


Do akcji włączamy się również w tym roku! Produkty spożywcze o dłuższym terminie ważności wymienione na dołączonej liście można przynosić od poniedziałku do piątku w godz. 7.30–15.30 do pokoju 116 w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie (ul. Basztowa 22, I piętro). Zbiórka będzie trwała do 15 stycznia 2020 r.

Celem tej szlachetnej inicjatywy, objętej honorowym patronatem wojewody małopolskiego Piotra Ćwika, jest pomoc byłym żołnierzom Armii Krajowej, ich rodzinom i wszystkim Polakom, którzy mieszają na terenie Litwy, Białorusi, Ukrainy i Mołdawii. Organizatorem akcji jest Stowarzyszenie Odra – Niemen, a zbiórkę na terenie Krakowa i Małopolski koordynuje Akademia Ignatianum.

Szerzej o akcji można przeczytać na stronie rodacybohaterom.pl

Rodacy Bohaterom grafika 1Rodacy Bohaterom grafika 2
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj