Nowy obiekt sportowy przy Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie
2019-10-09

Czernichowska szkoła, która swoje uroczyste otwarcie miała 20 czerwca 1860 r., od lat zajmuje się kształceniem kadr zasilających różne szczeble polskiego rolnictwa. Silny nacisk na rozwój umiejętności zawodowych łączony jest z edukacją kształtującą postawę patriotyczną, opartą także na społecznej odpowiedzialności i samorozwoju. Od dzisiaj szkoła będzie mogła wspierać w jeszcze większym stopniu także rozwój fizyczny swoich uczniów dzięki nowo wybudowanemu obiektowi sportowemu.

- Serdecznie dziękuję za zaproszenie na dzisiejszą uroczystość. Cieszę się, że szczęśliwie udało się zakończyć inwestycję, która jest niezbędna dla zrównoważonego, dobrego rozwoju każdego młodego człowieka. Wszystkim, którzy będą korzystać z tego obiektu, życzę licznych sukcesów oraz przyjemności wynikającej z rywalizacji sportowej – mówił wojewoda Piotr Ćwik podczas otwarcia obiektu.

Obiekt w Czernichowie powstał dzięki współfinansowaniu inwestycji ze środków Funduszu Rozwoju i Kultury Fizycznej przekazanych przez Ministra Sportu i Turystyki w wysokości 341 000 zł.

Samorząd Województwa Małopolskiego przekazał na ten cel 115 000 zł.

Łączny koszt obiektu to 649 000 zł.


Szkola_Rolnicza1Szkola_Rolnicza3Szkola_RolniczaSzkola_Rolnicza2
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj