Wojewoda małopolski Piotr Ćwik gościem radia Pallotti.Fm
2019-10-02

- Postać śp. Kornela Morawieckiego znana jest z lat ostatnich, kiedy jako parlamentarzysta, marszałek senior rozpoczynał obrady sejmu obecnej kadencji. (…) Tymczasem to postać bardzo znacząca, zasłużona dla walki o odzyskanie niepodległości – mówił wojewoda Piotr Ćwik.  

Właśnie wspomnieniem śp. marszałka Kornela Morawieckiego rozpoczęła się popołudniowa rozmowa w radiu Pallotti.Fm. Z wojewodą rozmawiał redaktor Tomasz Kornecki.


Poruszono również temat rocznic historycznych, których obchody miały miejsce w minionym miesiącu w Krakowie, a także kwestię troski o pamięć. Jesteśmy ją winni bohaterom walk niepodległościowych oraz ofiarom minionych reżimów. Szczególnie ważna w tym zakresie jest edukacja.

- Ważne jest, abyśmy szukali dobrego przekazu, który dotrze do ludzi młodych. (…) Doświadczenie i historia pokazuje, że na czymś trzeba przyszłość budować. Jeśli nie jest ona oparta na wartościach, na jakichś ideałach, to prowadzi później do złych następstw – mówił wojewoda małopolski P. Ćwik.

Wśród pozostałych tematów pojawiły się takie zagadnienia jak m.in. Fundusz Dróg Samorządowych oraz tzw. Fundusz Autobusowy w Małopolsce, usuwanie skutków klęsk żywiołowych oraz programy społeczne. 

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy  

wojewoda w pallotti
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj