O inwestycjach drogowych i ochronie środowiska w „Tematach dnia”
2019-10-02

Wojewoda małopolski Piotr Ćwik gościł w programie „Tematy dnia” w TVP3 Kraków. Rozmowa dotyczyła inwestycji drogowych w Małopolsce oraz stanu środowiska.

– Zgodnie ze składanymi przeze mnie deklaracjami, 30 września tego roku został wydany zrid, czyli zezwolenie na realizację inwestycji drogowej, na kolejny odcinek drogi S7 – od granicy województwa do Miechowa. Mówimy o odcinku prawie 19 km nowoczesnej drogi ekspresowej – powiedział wojewoda Piotr Ćwik.


Rozmowa dotyczyła również otwarcia nowego odcinka zakopianki oraz przekazywanych dla samorządowców czeków z dofinansowaniem w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

Wojewoda nawiązał również do stanu środowiska w Skawinie.

– Jesteśmy w trakcie procesu poprawy jakości powietrza. Duży krok został już wykonany. Te wszystkie działania związane z termomodernizacją budynków i wymianą palenisk, to są działania, które wymiernie mają poprawić jakość powietrza, szczególnie w sezonie grzewczym – powiedział wojewoda Piotr Ćwik, nawiązując do spotkania dotyczącego stanu środowiska w Skawinie i Nowej Hucie, które z jego inicjatywy odbyło się w Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie.

Zachęcamy do obejrzenia całego nagrania.

Tematy dnia 2.10.2019
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj