#MamyWieleDoPowiedzenia
2019-10-03

Taki tytuł nosi tegoroczna kampania społeczna zwracająca uwagę na kwestie dotyczące osób niesłyszących. Jej celem jest niwelowanie w życiu codziennym określenia „głuchoniemy”. Osoby niesłyszące, mimo że są głuche, posługują się swoim własnym językiem – Polskim Językiem Migowym. O wyzwaniach, przed jakimi stają głusi, potrzebach oraz planach wspierania ich rozwoju rozmawiał dzisiaj wojewoda małopolski Piotr Ćwik podczas spotkania w Polskim Związku Głuchych – Oddział Małopolski.

W siedzibie PZG zebrali się członkowie Zarządu Oddziału Małopolskiego PZG, którym przewodniczy Adam Stromidło oraz przedstawiciele kół terenowych. Obecna była także Marta Mordarska, dyrektor Małopolskiego Oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.   

- Dziękuję za zaproszenie i możliwość tej dzisiejszej rozmowy. To właśnie dialog jest często wstępem do realizacji wspólnych projektów i zadań. Jestem wdzięczny za dotychczasową współpracę, która układa się bardzo dobrze. Deklaruję także swoją pełną otwartość do realizacji kolejnych zadań i wspierania, na ile tylko będzie to możliwe, Państwa działań – mówił wojewoda Piotr Ćwik.


Spotkanie_PZG6Spotkanie_PZG2Spotkanie_PZGSpotkanie_PZG1Spotkanie_PZG5Spotkanie_PZG4Spotkanie_PZG3
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj