Wyjątkowa uroczystość w Wojskowym Szpitalu Klinicznym w Krakowie
2019-09-30

Jest ważną jednostką organizacyjną każdego szpitala i systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego. Szpitalny Oddział Ratunkowy, bo o nim mowa, stanowi pierwsze i najważniejsze miejsce, z którym stykają się osoby w obliczu zagrożenia zdrowia i życia. Jeden z takich oddziałów znajduje się przy 5 Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką w Krakowie. Dzisiaj dokonano otwarcia nowego budynku, który służył będzie pacjentom z Małopolski.

W uroczystości otwarcia rozbudowanego i doposażonego SOR-u udział wzięli m.in. sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Wojciech Skurkiewicz oraz wojewoda małopolski Piotr Ćwik.  

- Serdecznie gratuluję Dyrekcji Szpitala zrealizowania inwestycji, ale też ciągłego dążenia do modernizacji tej zasłużonej placówki. W kontekście przenosin do Prokocimia Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie to ważne uzupełnienie na mapie potrzeb zdrowotnych nie tylko w Krakowie, ale też w całym województwie – mówił wojewoda Piotr Ćwik.  

Wydarzeniu towarzyszyły pokazy plenerowe sprzętu i wyposażenia wojskowego prezentowane przez żołnierzy Wojsk Specjalnych oraz 6 Brygady Powietrznodesantowej. Szczególnie duże zainteresowanie wzbudzał polowy sprzęt medyczny oraz pojazdy specjalistyczne będące na wyposażeniu pododdziałów medycznych.  


SOR_Szpital_Wojskowy SOR_Szpital_Wojskowy SOR_Szpital_Wojskowy SOR_Szpital_Wojskowy SOR_Szpital_Wojskowy SOR_Szpital_Wojskowy
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj