Będą nowe obiekty sportowe w Małopolsce!
2019-09-30

To kolejna dobra wiadomość z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Do Małopolski trafi ponad 11 mln złotych na budowę i remont obiektów sportowych. W tej transzy dofinansowanie z programu rządowego „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej” otrzyma w sumie 8 gmin i powiat krakowski.

Budowa krytej pływalni w Andrychowie, remont boiska wielofunkcyjnego przy ZSRCKU w Czernichowie czy też budowa sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Kryspinowie – to tylko kilka przykładowych projektów, które będą realizowane dzięki środkom przekazanym przez resort sportu. Z pełną listą dofinansowanych zadań można zapoznać się w Biuletynie Informacji Publicznej Ministerstwa Sportu i Turystyki (Protokół nr 10).


Celem programu „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej” jest wsparcie realizacji zadań inwestycyjnych dotyczących obiektów sportowych na terenie całego kraju. Dofinansowaniem mogą zostać objęte obiekty ogólnodostępne, umożliwiające masowe uprawianie sportu. Łącznie z wcześniejszymi transzami Małopolska otrzyma z tej puli ponad 42 mln złotych!

SPORTOWA POLSKA 30.09.2019SPORTOWA POLSKA - wykaz zadań - 30.09.2019
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj