XXIX Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdroju
2019-09-06

W Krynicy-Zdroju już po raz XXIX odbyło się Forum Ekonomiczne. W tym roku dyskusjom towarzyszyło hasło „Europa jutra. Silna, czyli jaka?”.

Wśród uczestników Forum był również wojewoda małopolski Piotr Ćwik, który wziął udział w panelu dyskusyjnym „Między tradycją a innowacją. Samorząd jutra”. Tematem dyskusji były między innymi wątki dotyczące kształtowania idei współczesnej samorządności, kierunków rozwoju samorządów oraz ich kondycji.

Na Forum wystąpił również premier Mateusz Morawiecki, który podczas wieczornej gali wieńczącej drugi dzień rozmów otrzymał nagrodę „Człowieka Roku Forum Ekonomicznego”.

- Patrząc na ewolucję polskiej gospodarki, możemy mieć nadzieję, że za kilkanaście lat będziemy na poziomie rozwoju gospodarczego państw Europy Zachodniej – mówił premier Mateusz Morawiecki.

Forum Ekonomiczne w Krynicy to najważniejsze spotkanie przedstawicieli świata polityki i biznesu z Europy Środkowo-Wschodniej. Odbywa się ono w Krynicy-Zdroju od 1992 roku, a jego celem jest tworzenie korzystanego klimatu dla rozwoju współpracy politycznej i gospodarczej w Europie. Organizatorem Forum Ekonomicznego w Krynicy jest Fundacja Instytut Studiów Wschodnich.

forum krynica 2019 1forum krynica 2019 2forum krynica 2019 7forum krynica 2019 4forum krynica 2019 5forum krynica 2019 6forum krynica 2019 3forum krynica 2019 8
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj