Rozmowa Radia Kraków z wojewodą małopolskim z „polskiego Davos”
2019-09-05

W studiu Radia Kraków w Krynicy-Zdroju, podczas odbywającego się tam Forum Ekonomicznego, gościł dzisiaj wojewoda małopolski Piotr Ćwik. W porannej rozmowie poruszano m.in. takie tematy jak realizacja zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych w Małopolsce oraz nagroda „Człowieka Roku Forum Ekonomicznego”, którą otrzymał premier Mateusz Morawiecki.

- Premier Morawiecki wykonywał ciężką pracę, będąc wicepremierem. Realizuje to też teraz, jako premier. Nagroda jest zasłużona. On wstrząsnął polską gospodarką w pozytywnym sensie, wypracował mechanizmy, które pozwalają oszczędzać. (…) Premier przedstawił projekt przyszłorocznego budżetu. To pierwszy zrównoważony budżet. To, co będziemy mieli – to wydamy, ale się nie zadłużymy – mówił wojewoda P. Ćwik. 

Rozmawiano także o dofinansowaniu, jakie otrzymają samorządy w naszym województwie. Zatwierdzone 30 sierpnia 2019 r. przez prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego listy zadań powiatowych oraz gminnych przeznaczonych do dofinansowania ze środków Funduszu Dróg Samorządowych w 2019 roku gwarantują wsparcie dla 222 zadań, które będą realizowane w Małopolsce. 

- To wielkie wsparcie finansowe, które jest realizowane. Kolejne rozstrzygnięcie postępowania konkursowego. Ponad 314 milionów zasili budżety samorządów gminnych i powiatowych na remonty dróg lokalnych. Transferów i wsparcia jest wiele. (…) W Małopolsce wszyscy samorządowcy, którzy złożyli wnioski, otrzymali wsparcie. Każdy samorząd, który zwrócił się do rządu o pomoc w naprawie dróg lokalnych, otrzymał wsparcie. Kolejny nabór był do 28 sierpnia. Komisja już pracuje. Będziemy przygotowywać do rekomendacji kolejne zadania – tłumaczył wojewoda małopolski.

Nie zabrakło także komentarza do bieżącej sytuacji politycznej oraz rozmów o zbliżających się wyborach, a także o samym Forum Ekonomicznym w Krynicy. 

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy: http://www.radiokrakow.pl/rozmowy/piotr-cwik-opozycja-schowala-g-schetyna-i-pokazala-pania-kidawe-blonska-przez-4-lata-narracja-byla-inna/Fot: M. Bartkowicz 

Radio_Kraków_Krynica_2019
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj