O bezpieczeństwie powodziowym powiatu dąbrowskiego
2019-08-20

Powiśle Dąbrowskie zostało szczególnie dotknięte intensywnymi opadami, które miały miejsce w maju. Walka z żywiołem była niezwykle trudna. Mieszkańcy z niepokojem patrzyli w niebo, a służby pracowały w pocie czoła, niosąc wszelką możliwą pomoc.

Podsumowanie tamtego trudnego czasu oraz szersze wnioski dotyczące bezpieczeństwa powodziowego powiatu dąbrowskiego były tematem spotkania samorządowców z regionu, które odbyło się w Szczucinie. W spotkaniu tym uczestniczyli wojewoda małopolski Piotr Ćwik oraz przedstawiciele Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie, Straży Pożarnej oraz Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie.


– W kontekście bezpieczeństwa powodziowego mówimy o trzech obszarach działań: zapobieganiu, prowadzeniu akcji w trakcie powodzi oraz usuwaniu skutków powodziowych. Priorytetem jest to, aby skutecznie zapobiegać szkodom, aby region był dobrze przygotowany. Trzeba przy tym pamiętać, że każdy region ma swoją specyfikę i każda powódź jest inna. Inna jest powódź w górach, inna tutaj, na Powiślu Dąbrowskim. Niezmiennie w takich sytuacjach liczą się dobra koordynacja działań i sprawny przepływ informacji – mówił wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

20190820 Szczucin  20190820 Szczucin  20190820 Szczucin  20190820 Szczucin  20190820 Szczucin  20190820 Szczucin
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj