Małopolski Okrągły Stół Edukacyjny
2019-08-14

Już niebawem w Małopolsce rozpocznie się regionalna debata dotycząca przyszłości polskiej edukacji. Dziś wojewoda małopolski Piotr Ćwik i małopolska kurator oświaty Barbara Nowak przedstawili założenia Wojewódzkiego Okrągłego Stołu Edukacyjnego.

– Organizujemy Wojewódzki Okrągły Stół Edukacyjny, bo chcemy, aby opinię o przyszłości polskiej edukacji wyraziła jak najszersza grupa osób. Odbędzie się on w ramach posiedzenia Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego, jako jej poszerzona formuła. Do udziału w debacie zapraszam wszystkich, którym droga jest jakość oświaty. Niech to będzie konstruktywna rozmowa o polskiej szkole XXI wieku. Każdy głos jest ważny. Wojewódzki stół – podobnie jak ogólnopolski – będzie się koncentrował na dyskusjach o uczniu, nauczycielu i rodzicu w systemie edukacji oraz nowoczesnej szkole – podkreśla wojewoda małopolski Piotr Ćwik.


Jak przekazała Barbara Nowak na stronie Małopolskiego Kuratorium Oświaty już niebawem zostanie uruchomiony formularz zgłoszeniowy, za pośrednictwem którego będzie można zgłaszać swój udział w debacie. Małopolski Okrągły Stół Edukacyjny odbędzie się na przełomie sierpnia i września, najpóźniej 6 września.

Debaty regionalne zainicjował premier Mateusz Morawiecki, a potrzebę ich organizacji wskazano także podczas Ogólnopolskiego Okrągłego Stołu Edukacyjnego, który odbył się w Warszawie.

20190814 konferencja Wojewódzki Okrągły Stół Edukacyjny 120190814 konferencja Wojewódzki Okrągły Stół Edukacyjny 220190814 konferencja Wojewódzki Okrągły Stół Edukacyjny 320190814 konferencja Wojewódzki Okrągły Stół Edukacyjny 420190814 konferencja Wojewódzki Okrągły Stół Edukacyjny 5
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj