Wierni Polsce. Święto Wojska Polskiego w Małopolsce
2019-08-12

Z okazji Święta Wojska Polskiego centralne uroczystości odbędą się 15 sierpnia w Katowicach. W obchody te włączy się również Nowy Sącz i Kraków. Współorganizatorem krakowskich uroczystości jest wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

Rozpoczną się one o godz. 10.00, kiedy to w Katedrze Królewskiej na Wawelu odbędzie się msza święta w intencji Ojczyzny. O godz. 11.30 nastąpi zaś zmiana warty i złożenie kwiatów przed Grobem Nieznanego Żołnierza na pl. Jana Matejki. Asystę wojskową wystawią tam jednostki wojskowe Garnizonu Kraków i Garnizonu Kraków-Balice.

Msza święta zostanie również odprawiona o godz. 13.00 w kościele garnizonowym pw. św. Agnieszki.

Z kolei terenie Miasteczka Galicyjskiego w Nowym Sączu (ul. Lwowska 226) w godzinach 12-20.00 odbędzie się piknik wojskowy „Wierni Polsce”. Podczas wydarzenia będziemy mogli spotkać żołnierzy:

- 6 Brygady Powietrznodesantowej,
- 21 Brygady Strzelców Podhalańskich,
- 8 Bazy Lotnictwa Transportowego,
- 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Nie zabraknie także Wojskowej Komendy Uzupełnień w Nowym Sączu.

Na uczestników pikniku czekać będą pokazy sprzętu wojskowego, stoiska klubów wojskowych, występy Orkiestry Wojskowej, a także wojskowa grochówka. Centralnym wydarzeniem podczas pikniku będzie podniesienie o godz. 15.00 flagi państwowej i wspólne odśpiewanie hymnu Rzeczypospolitej Polskiej.

pikniki_swieto_wp_v1a_web1
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj