Prezydent Andrzej Duda w Myślenicach
2019-05-15

Prezydent RP Andrzej Duda spotkał się z mieszkańcami Myślenic. Podczas wizyty towarzyszyli mu wicepremier Beata Szydło oraz wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

Prezydent rozmawiał ze społecznością lokalną oraz złożył kwiaty przed Pomnikiem Niepodległości.

Andrzej Duda podziękował społeczności myślenickiej za patriotyzm, który od pokoleń charakteryzuje ten region. Wspomniał również swoją wizytę w Myślenicach z roku 2012, kiedy to jako poseł na Sejm był obecny na uroczystości odsłonięcia pomnika śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego i otwarcia ronda jego imienia.

- Zawsze tacy byliście. Od pokoleń tacy jesteście i za to ogromnie Wam dziękuję. Zawsze niezłomni i odważni w polskich sprawach – za Polską i dla Polski. Bardzo dziękuję! Takie właśnie są Myślenice, taka jest ta ziemia, tacy Wy jesteście! To potem silna Solidarność, która także tutaj miała swoją bardzo mocną reprezentację niezależnie od czasów – przez jej powstanie, przez stan wojenny, przez walkę, w której w końcu zwyciężyliśmy. Pokolenie moich rodziców – tak wielu jego przedstawicieli jest dziś tutaj. Zwyciężyliśmy i Polska jest wolna – dziś znów prawdziwie suwerenna, niepodległa od prawie 30 lat – powiedział prezydent.

DSC_4749DSC_4693DSC_4679DSC_4778DSC_4796
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj