Mistrzostwa Świata w Dobroczynności
2019-05-14

44 złotówki ułożone w szeregu to, jak obliczyli organizatorzy akcji Kilometry dobra, 1 metr. Dzięki takiemu podejściu do dobroczynności – ilość serca i zaangażowania darczyńców w niesienie pomocy drugiemu człowiekowi staje się mierzalna. Od kilku dni ta ogólnopolska akcja dobroczynna ma nowego ambasadora tegorocznej kampanii. Został nim wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

- Dziękuję za zaproszenie do udziału w kampanii „Kilometry dobra”. Bliska jest mi filozofia świętego Jana Pawła II, który podkreślał, że wielkość człowieka wynika nie z posiadania, lecz z umiejętności dzielenia się z drugim człowiekiem. Jestem przekonany, że tegoroczna edycja przyniesie wiele dobra i radości nie tylko tym, którzy otrzymają tak potrzebną pomoc, ale również samym organizatorom. Wszystkich Małopolan zapraszam do udziału w akcji. Pobijmy wspólnie rekord dobroczynności! – mówi wojewoda małopolski Piotr Ćwik.  

≈≈≈≈≈≈

Kilometry Dobra to coroczna, ogólnopolska, dobroczynna kampania zapoczątkowana w 2013 r. Pomysłodawcą jest Robert Kawałko, prezes Polskiego Instytutu Filantropii. Jej celem jest zbiórka funduszy na rozwój organizacji uczestniczących w kampanii oraz pomoc ich podopiecznym. Od 1 marca do dnia Wielkiego Finału wybrane organizacje zbierają pieniądze wszelkimi dogodnymi dla siebie metodami, a pozyskane w tym czasie sumy zostają zamienione na monety jednozłotowe i ułożone w szereg w dniu finału. Wielkiemu Finałowi towarzyszyć będzie próba pobicia rekordu Guinnessa. Aby pobić rekord świata ustanowiony przez Austriaków z miejscowości Kirchdorf w 2011 r., potrzeba co najmniej 75 km monet jednozłotowych. 

Od 6 lat Kilometry Dobra przyciągają grono darczyńców i łączą coraz większą liczbę miast w Polsce. W tegorocznej kampanii przyjętych zostało 49 organizacji z całej Polski.

Mistrzostwa Świata w Dobroczynności to przewodnie hasło kampanii. Cieszymy się, że już po raz kolejny organizacje z województwa małopolskiego biorą udział w kampanii, reprezentując swoje miejscowości i dając wzór do naśladowania dla całej Polski.

Organizacje z województwa małopolskiego chcą m.in. wspierać rozwój talentów i pasji osób z zespołem Downa, zakupić samochód umożliwiający transport osób niepełnosprawnych, zorganizować kolonie dla dzieci oraz ufundować fundusze stypendialne dla zdolnej młodzieży. Kilometry Dobra to nie tylko Mistrzostwa Świata w czynieniu dobra, ale także spoiwo dla więzi społecznych. Jest to również narodowa szkoła filantropii i wrażliwości na potrzeby bliźnich.


Logo Kilometry_dobra_poziomkilometry_dobra_2 kilometry_dobra_111
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj