Czwartkowe rozmowy z wojewodą małopolskim w Radiu Kraków
2019-05-09

Wojewoda małopolski Piotr Ćwik był gościem kolejnej czwartkowej audycji w Radiu Kraków. Wśród poruszonych tematów znalazły się: sytuacja dotycząca krakowskiej huty, Fundusz Dróg Samorządowych, wspieranie organizacji pozarządowych przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz podsumowanie pikniku #EUROPEJSKAmałoPOLSKA i obchodów Narodowego Święta Trzeciego Maja w Krakowie.

- Mamy zakończony pierwszy etap tego programu i w najbliższym czasie będziemy przekazywać samorządom informacje o środkach przyznanych na to postępowanie, które już zostało zakończone, a rozpoczęło się jeszcze w listopadzie - jeśli chodzi o nabór wniosków. Teraz zakończyliśmy kolejny nabór, który jest procedowany i analizowany przez komisję w województwie małopolskim – mówił wojewoda.


Piotr Ćwik omówił również kwestię wspierania organizacji pozarządowych działających na rzecz osób niepełnosprawnych przez PFRON. W Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie odbyła się konferencja dotycząca tego zagadnienia.

- To jest naprawdę znaczący przyrost środków, które są dedykowane, kierowane do organizacji pozarządowych, które wspierają osoby niepełnosprawne. A przecież nie jest to jedyna możliwość pozyskiwania środków dla osób niepełnosprawnych poprzez współpracę z organizacjami pozarządowymi – przypomniał wojewoda.

Podczas rozmowy podsumowano piknik #EUROPEJSKAmałoPOLSKA, który odbył się na Błoniach z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polski, oraz krakowskie obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja.

- Wydaje mi się, że to była dobra propozycja dla wszystkich, którzy chcieli poczuć wspólnotę osób zjednoczonych wokół barw narodowych i wartości patriotycznych – mówił wojewoda Piotr Ćwik.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy

20190404 Radio Kraków
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj