Obwodnica Skawiny na ostatniej prostej
2019-05-10

Wojewoda małopolski Piotr Ćwik wizytował wspólnie z ministrem infrastruktury Andrzejem Adamczykiem i wicemarszałkiem województwa małopolskiego Łukaszem Smółką kończącą się budowę II etapu obwodnicy w Skawinie.

- Dobra współpraca między różnymi instytucjami jest możliwa. To dzięki niej powstaje kolejny etap obwodnicy Skawiny, na którą od wielu lat czekali mieszkańcy. Dzięki tej inwestycji zwiększy się bezpieczeństwo na drodze krajowej nr 44, a miasto odetchnie od ruchu tranzytowego – podkreślił minister Andrzej Adamczyk na briefingu prasowym, który odbył się przy przeprawie mostowej na obwodnicy.


- Już niebawem pojedziemy obwodnicą Skawiny! Dzięki wielkiemu staraniu m.in . ministra Andrzeja Adamczyka rząd przekazał środki konieczne do realizacji tej jakże ważnej inwestycji, dzięki czemu znacznej poprawie ulegnie komunikacja w rejonie – dodał wojewoda Piotr Ćwik.  

Drugi etap budowy obwodnicy Skawiny zakłada zaprojektowanie i wykonanie prac na odcinku od ul. Energetyków do DK 44. Zadanie finansowane jest przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, zaś inwestorem jest Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie na podstawie porozumienia zawartego między Skarbem Państwa a Województwem Małopolskim. Częścią inwestycji jest również dziewięcioprzęsłowy most nad linią kolejową, kanałem zasilającym elektrownię Skawina i składowiskiem odpadów przemysłowych.

Zachęcamy do obejrzenia materiału w TVP3 Kraków.

Skawina_most1Skawina_mostSkawina_most3Skawina_most4Skawina_most2Skawina_most6Skawina_most7Skawina_most8Skawina_most9Skawina_most5
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj