Powiatowy Dzień Strażaka w Olkuszu
2019-05-05

Państwowa i Ochotnicza Straż Pożarna powiatu olkuskiego obchodziła swoje święto. W uroczystościach uczestniczył wojewoda małopolski Piotr Ćwik, który odczytał list skierowany do uczestników uroczystości przez ministra spraw wewnętrznych i administracji Joachima Brudzińskiego.

Szczególnym momentem było uroczyste nadanie, poświęcenie i przekazanie sztandaru dla KP PSP w Olkuszu.

- Strażackie święto jest dobrą okazją, aby podziękować za Wasz trud i poświęcenie. Niosąc pomoc ofiarom wypadków, pożarów i katastrof, wciąż udowadniacie, że jesteście doskonale wyszkolonymi specjalistami. Gotowi do działania w każdych warunkach, przez 24 godziny na dobę, dbacie o bezpieczeństwo Polaków. Wielokrotnie narażacie przy tym własne zdrowie i życie. Tegoroczny Powiatowy Dzień Strażaka jest dla Was wyjątkowy z jeszcze jednego powodu. Dziś Wasza jednostka otrzymała sztandar. Sztandar ten będzie towarzyszył Wam w codziennym życiu Komendy, reprezentował Was na apelach i uroczystościach państwowych, stanie się symbolem dla wszystkich strażaków pełniących służbę w Waszej jednostce – napisał minister Joachim Brudziński. 

Uroczystość miała również szczególny wymiar dla wojewody Piotra Ćwika, gdyż został przez strażaków uhonorowany Srebrnym Krzyżem Zasługi Orderu Świętego Floriana. 


Oluksz_Straż_Pożarna4Oluksz_Straż_Pożarna12Oluksz_Straż_Pożarna10Oluksz_Straż_Pożarna6Oluksz_Straż_Pożarna14
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj