Święto Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej
2019-05-06

Czuwają nad bezpieczeństwem pasażerów korzystających z Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice. Dzięki posiadanym środkom i siłom są w gotowości bojowej przez 24 godziny na dobę. Strażacy-ratownicy z Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej Kraków-Balice dzisiaj obchodzili swoje święto. Wyjątkowa uroczystość miała miejsce w remizie LSR-G.

Obchody rozpoczęła msza święta, której przewodniczył metropolita krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski. Odbył się także uroczysty apel, w którym udział wzięli m.in. minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, wojewoda małopolski Piotr Ćwik oraz wicemarszałek województwa małopolskiego Łukasz Smółka. 

- Praca strażaków jest trudna i wymagająca. Niesienie pomocy drugiemu człowiekowi, niejednokrotnie w zagrożeniu własnego życia, wymaga odwagi i siły. Ale praca strażaków tu, na krakowskim lotnisku, jest szczególna. Jest wyjątkowa i trudna także dlatego, że dbacie o bezpieczeństwo wszystkich, którzy przez to miejsce przechodzą. Dziękuję za Waszą służbę i poświęcenie. Szczęść Wam Boże! – mówił wojewoda małopolski Piotr Ćwik podczas uroczystości.  

Dzisiejsze wydarzenie było także okazją do przekazania nowego wozu ratowniczo-gaśniczego typu 8x8, który służyć będzie strażakom w krakowskim porcie lotniczym. Z okazji święta przekazano również wyróżnienia i nagrody szczególnie zasłużonym strażakom.  


Lotniskowa_Służba_RG13Lotniskowa_Służba_RG10Lotniskowa_Służba_RG12Lotniskowa_Służba_RG8Lotniskowa_Służba_RG7Lotniskowa_Służba_RG5Lotniskowa_Służba_RG3Lotniskowa_Służba_RG4Lotniskowa_Służba_RG2Lotniskowa_Służba_RG1Lotniskowa_Służba_RG9
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj