Czwartkowa rozmowa w Radiu Kraków
2019-04-18

Wojewoda małopolski Piotr Ćwik był gościem cotygodniowej rozmowy w Radiu Kraków. Wśród poruszonych tematów znalazły się m.in. przebieg egzaminów gimnazjalnych i ósmoklasistów w Małopolsce, przekazanie śmigłowca Straży Granicznej w Nowym Sączu oraz projekt „Seniorzy w Muzeum Narodowym”.

Audycja rozpoczęła się od omówienia kwestii zabezpieczenia zabytkowych obiektów sakralnych w Małopolsce, w kontekście pożaru katedry Notre Dame w Paryżu. Wojewoda przekazał, że odbył spotkanie ze służbami, na którym omówione zostały działania mające zapewnić tym obiektom skuteczną ochronę.


Kolejnym tematem był przebieg egzaminów gimnazjalnych i ósmoklasistów wobec strajku nauczycieli. Wojewoda podziękował wszystkim tym nauczycielom, którzy w tym czasie byli z uczniami i ich wspierali.

Wspomniano również o – realizowanym wspólnie przez Muzeum Narodowe w Krakowie i Małopolski Urząd Wojewódzki – projekcie „Seniorzy w Muzeum Narodowym”. Ma on na celu zwiększenie dostępności kultury dla osób starszych, między innymi przez specjalnie przygotowaną dla nich przez Muzeum ofertę.

Na koniec wojewoda Piotr Ćwik złożył wszystkim słuchaczom życzenia wielkanocne:

- Dobrych, radosnych i błogosławionych Świąt Wielkanocnych! Życzę, abyśmy w całej tej barwie i obrzędowości świąt mieli czas na to, co jest najważniejsze, czyli na nasz rozwój wewnętrzny i odkrycie Tajemnicy Zmartwychwstania. Wesołego Alleluja! - powiedział wojewoda.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy20190404 Radio Kraków
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj