Smak tradycji
2019-03-27

Firma rodzinna z tradycjami i wiedzą przekazywaną z pokolenia na pokolenie – tak można opisać Zakład Przetwórstwa Mięsnego „Płatek”, który znajduje się w Nowej Wsi Szlacheckiej w gminie Czernichów. Znakomita organizacja pracy, warunki sanitarne na medal, wiedza i doświadczenie połączone z nowoczesnością przynoszą efekt w postaci doskonałych wędlin i wędzonek.

To wyjątkowe miejsce odwiedzili dzisiaj prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą, minister Wojciech Kolarski, szef resortu rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski oraz wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

Światowy poziom to nasz poziom. To my dziś dyktujemy światu, jak powinna być produkowana żywność, która sprzyja zdrowiu człowieka, a nie mu szkodzi. Tu wszystko jest robione zgodnie z wieloletnią tradycją. To widać, że jest to prawdziwe, dobre, uczciwie przygotowane, z najwyższym stopniem rzetelności – mówił prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z pracownikami zakładu.

Mamy najlepszą wołowinę na świecie zarówno pod względem jakości, jak i bezpieczeństwa żywności. Tak przebadanego mięsa jak polska wołowina nie ma teraz nigdzie na świecie. Nie ilością, ale jakością produkcji możemy konkurować z innymi krajami, a ten zakład produkuje najwyższej jakości tradycyjne wędliny – podkreślił minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

Produkcja przetworów mięsnych w rodzinie właścicieli zakładu – Tadeusza Płatka, Marzeny i Janusza Zalarskich – trwa nieprzerwanie od lat 50-tych ubiegłego wieku. Dzisiaj firma słynie przede wszystkim z kiełbasy lisieckiej, która została zarejestrowana przez Komisję Europejską jako Chronione Oznaczenie Geograficzne. Wszystkie wyroby, które powstają w zakładzie, produkowane są bez użycia dodatków chemicznych, wędzone natomiast w naturalnych wędzarniach, opalanych drzewem odpowiedniego gatunku i jakości.


Prezydent_Płatek2Prezydent_PłatekPrezydent_Płatek1Prezydent_Płatek3
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj