O komunikacji na Podhalu i pomocy dla poszkodowanych podczas wichur
2019-03-22

Wojewoda małopolski Piotr Ćwik był dziś gościem programu „Gorący temat” w TVP3 Kraków. Rozmawiano o XI Międzynarodowym Forum Górskim oraz o pomocy dla poszkodowanych podczas ostatnich wichur. Nawiązano również do działań informacyjnych dotyczących nowych programów rządowych w ramach tzw. #NowejPiątki.
 
Przypomnijmy, że XI Międzynarodowe Forum Górskie, które zostało zorganizowane w Zakopanem, było poświęcone komunikacji na Podhalu w szczególności kontekście rozwoju ruchu turystycznego. Jak podkreślił wojewoda, wzrost liczby osób odwiedzających Zakopane jest znaczący, dlatego tak istotne są wszelkie inwestycje drogowe i kolejowe służące skróceniu czasu dojazdu do stolicy Tatr.


Podczas rozmowy wojewoda Piotr Ćwik podsumował również dotychczasowy bilans szkód wyrządzonych przez ostatnie wichury. Do Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie napływają kolejne wnioski o pomoc od samorządów, w których wystąpiły zniszczenia. Poszkodowani mogą liczyć na wsparcie w takich sytuacjach w formie zasiłku celowego na zabezpieczenie najpilniejszych potrzeb lub zasiłków na remont bądź odbudowę budynku. W tym celu należy kontaktować się z właściwym gminnym ośrodkiem pomocy społecznej. Jak podkreślił wojewoda Piotr Ćwik, nasz Urząd podejmuje wszelkie możliwe działania, aby pomoc trafiła do poszkodowanych jak najszybciej.
 
Wojewoda odniósł się także do akcji informacyjnej dotyczącej #NowejPiątki. Jak zauważył Piotr Ćwik, podczas bezpośrednich spotkań z mieszkańcami najczęściej pojawiają się pytania o to, kiedy kolejne programy rządowe zostaną wdrożone i jak będzie wyglądała ich realizacja.
 
Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy

goracy temat 20190322 1goracy temat 20190322
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj