Małopolski Kongres Zawodowy
2019-03-21

W krakowskim Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków odbył się dzisiaj Małopolski Kongres Zawodowy. Stanowił on platformę wspólnego spotkania podmiotów odpowiedzialnych za kształcenie młodych ludzi oraz przedsiębiorców. W wydarzeniu uczestniczył wicewojewoda małopolski Zbigniew Starzec.

- Stawiamy na praktykę. Pracownicy z doświadczeniem zawodowym są szczególnie cenieni. Praktyczne przygotowanie do zawodu to zapewnienie siły dla rozwoju polskiej gospodarki.  Zarazem rozwój szkolnictwa branżowego i technicznego jest inwestycją, której nam dzisiaj szczególnie potrzeba. Konieczne są także działania ukierunkowane na wytworzenie dobrej współpracy na linii pracodawca – przyszły pracownik, już na etapie edukacji – mówił wicewojewoda Zbigniew Starzec podczas otwarcia Kongresu.


Podobne spotkania odbywają się w całej Polsce, we wszystkich województwach. Mają za zadanie upowszechnienie zmian w szkolnictwie branżowym i technicznym zaproponowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w znowelizowanym w ubiegłym roku Prawie oświatowym. Kongres służy również zacieśnianiu współpracy pomiędzy przedsiębiorcami i szkołami.

Kongres zawodowyKongres zawodowy1Kongres zawodowy2Kongres zawodowy3Kongres zawodowy5Małopolski Kongres Zawodowy Wicewojewoda Kongres zawodowy6Kongres zawodowy8Kongres zawodowy7
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj