O skutkach silnego wiatru w Małopolsce w „Tematach dnia”
2019-03-11

Wojewoda małopolski Piotr Ćwik oraz p.o. małopolski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Marek Bębenek byli gośćmi redaktora Mariusza Bartkowicza w TVP3 Kraków w programie „Tematy dnia”. Podczas rozmowy podsumowano działania służb w związku z silnymi wiatrami, jakie w miniony weekend przeszły między innymi przez nasze województwo.

Porywy wiatru na obszarze Małopolski dochodziły nawet do 115 km/h. Strażacy bardzo intensywnie pracowali i nadal pracują. Liczba wiatrołomów i uszkodzeń jest duża.

- Przede wszystkim mówimy o uszkodzeniach budynków, zarówno budynków mieszkalnych, jak i użyteczności publicznej: albo częściowe zerwanie poszycia dachowego, albo całkowite zerwanie dachów. Najwięcej właśnie tego typu przypadków mamy na terenie całego województwa małopolskiego – mówił wojewoda Piotr Ćwik. 

Poszkodowani wskutek ostatnich wichur mogą liczyć na pomoc ze strony rządu.   

- Samorządowcy otrzymali dzisiaj po raz kolejny kompleksową informację przypominającą o tym, jaka procedura do zrealizowania jest potrzebna, żeby za pośrednictwem ośrodków pomocy społecznej takowe wnioski przekazywać – przekazał wojewoda.  

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy: https://krakow.tvp.pl/28540032/tematy-dnia 


tematy dnia wiatr
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj