Wobec ASF
2019-02-12

W Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie odbyło się posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w sprawie afrykańskiego pomoru świń (ASF). W spotkaniu uczestniczył wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

Jak poinformowała Agnieszka Szewczyk-Kuta – małopolski wojewódzki lekarz weterynarii – w Małopolsce sytuacja jest pod ścisłą kontrolą. Nie było przypadku ASF, a w minionych miesiącach służby podejmowały przede wszystkim zintensyfikowane i skoordynowane działania prewencyjne.

Takie czynności zapobiegające rozprzestrzenianiu się wirusa ASF będą kontynuowane, a wnioski na bieżąco analizowane. Jednocześnie podkreślono potrzebę pogłębionego monitoringu prowadzonych działań, ciągłej współpracy oraz wymiany informacji.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele: Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie, Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie, Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Krakowie, Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu, Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Krakowie, Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Krakowie, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie, Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie, Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie, Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie, Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Nowym Sączu, Tarnowie oraz Krakowie, Państwowej Straży Rybackiej w Krakowie oraz Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Karniowicach.

Posiedzenie WZZK ws ASF 1Posiedzenie WZZK ws ASF 2Posiedzenie WZZK ws ASF 3Posiedzenie WZZK ws ASF 4Posiedzenie WZZK ws ASF 5Posiedzenie WZZK ws ASF 6Posiedzenie WZZK ws ASF 7
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj