Cudzoziemcy w Małopolsce. Nowe wyzwania w obszarze zarządzania migracjami
2019-02-07

Z inicjatywy wicewojewody małopolskiego Zbigniewa Starca w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie odbyło się spotkanie konsultacyjne dyrektorów Powiatowych Urzędów Pracy, które poświęcone było zagadnieniu aktywności ekonomicznej cudzoziemców w naszym województwie.

Otwierając konferencję, wicewojewoda podkreślił, jak ważną rolę w zaspokojeniu potrzeb kadrowych pracodawców, którzy chcą legalnie zatrudniać cudzoziemców, pełnią urzędy pracy. Jak wynika z danych zgromadzonych przez Wydział Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców MUW, nasze województwo jest wiodącym obszarem imigracyjnym w Polsce.

Podczas spotkania Adam Spyra oraz Lucyna Gajda – dyrektor i zastępca dyrektora Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców – omówili aktualne trendy i prognozy w tym zakresie, a także przedstawili temat zezwoleń na pracę cudzoziemców i wdrażanych w tym obszarze nowych rozwiązań, będących odpowiedzą na zmieniające się potrzeby pracodawców.

W trakcie spotkania szczególną uwagę poświęcono działaniom informacyjnym podejmowanym przez Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie. Są wśród nich projekty realizowane w ramach środków europejskich (Fundusz Azylu, Migracji i Integracji). Od lutego ubiegłego roku w naszym Urzędzie działa zespół konsultantów info.opt, który zajmuje się udzielaniem pomocy i informacji obywatelom państw trzecich (opt) oraz obywatelom RP (współmałżonkom, partnerom, pracodawcom i pełnomocnikom cudzoziemców) we wszelkich sprawach z zakresu pobytu i pracy. Konsultanci dostępni są w siedzibie Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców:  Kraków, ul. Przy Rondzie 6. Można z nimi kontaktować się również telefonicznie i mailowo: 12 39 21 804, 12 39 21 868; info.opt@muw.pl.

W siedzibie Wydziału dyżurują także pracownicy punktu konsultacyjnego utworzonego w ramach  projektu „Małopolska Przyjazna Cudzoziemcom”, którzy udzielają pomocy m.in. w poprawnym wypełnieniu wniosku.
20190207 spotkanie konsultacyjne dyrektorów Powiatowych UP 120190207 spotkanie konsultacyjne dyrektorów Powiatowych UP 20190207 spotkanie konsultacyjne dyrektorów Powiatowych UP 220190207 spotkanie konsultacyjne dyrektorów Powiatowych UP 320190207 spotkanie konsultacyjne dyrektorów Powiatowych UP 5
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj