Talent nie choruje, ale potrzebuje wsparcia i podziwu, by kwitnąć!
2019-02-08

Wyjątkową wystawę otworzył dzisiaj wojewoda małopolski Piotr Ćwik w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie. Prace, które będzie można w najbliższym czasie podziwiać na korytarzu pierwszego piętra naszego Urzędu przy ul. Basztowej w Krakowie, to dzieła uczestników III edycji Konkursu Artystycznego Śladami Wielkich Mistrzów, im. Marii Grucy.

Konkurs skierowany był do Środowiskowych Domów Samopomocy z Małopolski. Na zaproszenie organizatora wydarzenia – ŚDM w Skawinie, odpowiedziało sześćdziesięciu artystów. Są to osoby niepełnosprawne intelektualnie, wykazujące przewlekłe zaburzenia czynności psychicznych. Jak podkreślają inicjatorzy konkursu: talent nie choruje, ale potrzebuje wsparcia i podziwu, by kwitnąć! Takiego wsparcia będzie można udzielić poprzez zakup prac pokonkursowych. Uzyskane w ten sposób środki, przeznaczone zostaną na zakup materiałów malarskich, organizację kolejnych edycji konkursu oraz nagrody dla jego uczestników.

- Nie ma lepszej formy ekspresji własnych emocji, marzeń i doznań niż wypowiedź poprzez sztukę. Jestem pod dużym wrażeniem prac, które miałem przyjemność dzisiaj podziwiać. Cieszę się także, że za sprawą Konkursu zwracana jest uwaga na wrażliwość i potrzeby osób niepełnosprawnych – powiedział wojewoda Piotr Ćwik.


20190208 otwarcie wystawy sds 120190208 otwarcie wystawy sds 220190208 otwarcie wystawy sds 320190208 otwarcie wystawy sds 4
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj