Operatorzy Numerów Alarmowych
2018-12-10
Otrzymaliśmy następujące pytanie prasowe:

- Jakiś czas temu i Państwo poszukiwali pracowników/ dyspozytorów do Centrum 112. Czy łatwo znaleźć odpowiednie osoby? Czym muszą się tacy pracownicy cechować? Z jakimi sytuacjami przychodzi im się mierzyć?

- Poproszę o 2,3 przykłady sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia, w których dyspozytor musiał wykazać się intuicją i opanowaniem.


Oto nasza odpowiedź:

Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Krakowie poszukuje pracowników/ Operatorów Numerów Alarmowych (nie dyspozytorów).

Osoby chętne do takiej pracy muszą znać w stopniu komunikatywnym język obcy (zadeklarowany) oraz biegle pisać na klawiaturze. Dodatkowo liczy się odporność na stres oraz umiejętność działania w sytuacjach nagłych, od których zależeć może czyjeś życie lub zdrowie. Niezbędną umiejętnością jest jednoczesne słuchanie, rozumienie i zapisywanie na komputerze tego, co przekazuje zgłaszający.
Sytuacje, z którymi mierzą się Operator Numerów Alarmowych, to codzienność naszego życia (od drobnych urazów, kolizji do wypadków, samobójstw). Wachlarz zdarzeń jest bardzo duży i obejmuje zakres działania służb systemu powiadamiania ratunkowego (Policji, PSP, Ratownictwa Medycznego). W każdej sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia Operator Numerów Alarmowych musi wykazać się intuicją i opanowaniem.
20181130informacja
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj