O programach rządowych Maluch+ i Senior+
2018-12-13
Wojewoda małopolski Piotr Ćwik był gościem programu „Tematy Dnia” w TVP3 Kraków. Rozmawiano o programach rządowych „Maluch+” oraz „Senior+”.

- Na dzisiaj w Małopolsce jest ok. 8 tys. miejsc już utworzonych, z perspektywą, że może ich być znacząco więcej pod warunkiem zaangażowania samorządów. (…) Prowadzenie klubów żłobkowych, tworzenie miejsc żłobkowych to jest ta propozycja, alternatywa, swoiste koło ratunkowe, które rząd także w tym obszarze rzuca samorządom, mówiąc: zróbmy coś razem, zróbmy coś razem dla rodzin, zróbmy coś razem dla tych najmłodszych, którzy mogą znaleźć swoje miejsce właśnie w żłobkach – przekazał wojewoda.

Piotr Ćwik zwrócił również uwagę na to, że programem, który się dobrze rozwija, jest też „Senior+”.

- Z roku na rok przybywa samorządów, które są zainteresowane. Mało tego, to trochę też jest tak jak w przypadku miejsc żłobkowych: życie wymusza na samorządach, aby tworzyć te miejsca w Domach czy Klubach Seniora. (…) W tym obszarze polityki społecznej, szeroko rozumianej polityki prospołecznej kierowanej do obywateli i do mieszkańców naszego kraju, naszego województwa rząd wiele robi, zarówno dla tych najmłodszych jak i najstarszych - podkreślił.
wojewoda tematy dniawojewoda tematy dnia1
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj