III Małopolski Dzień Osób Niepełnosprawnych
2018-12-10
Wojewoda małopolski Piotr Ćwik wziął udział w obchodach III Małopolskiego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Uroczystości, które odbyły się w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, są przykładem integracji i aktywnego udziału osób niepełnosprawnych w życiu społecznym.

- Miarą naszego rozwoju jest człowiek – każdy człowiek! Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy angażują się w pracę na rzecz osób niepełnosprawnych – powiedział wojewoda Piotr Ćwik.

W programie uroczystości znalazły się występy laureatów konkursów patriotycznych. Mogliśmy zobaczyć spektakl „Nie idź synku na wojnę” w wykonaniu Środowiskowego Domu Samopomocy w Żegocinie, który zdobył nagrodę główną podczas XI Nowosądeckiego Przeglądu Poezji, Pieśni i Piosenki Patriotycznej „Pod skrzydłami Orła”. Odbył się również pokaz filmu „Póki my żyjemy” Dziennego Ośrodka Wsparcia ŚDS w Gorlicach – laureata konkursu Sztuka Osób Niepełnosprawnych „Niepodległa bez barier – od morza do Tatr”.

Podczas uroczystości zostały również uhonorowane osoby i organizacje szczególnie wyróżniające się w działaniach na rzecz osób niepełnosprawnych.

III Małopolski Dzień Niepełnosprawnych zakończył się występem artystycznym dzieci i młodzieży ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie.
20181210 malopolskie dni niepelnosprawnych 120181210 malopolskie dni niepelnosprawnych 220181210 malopolskie dni niepelnosprawnych 320181210 malopolskie dni niepelnosprawnych 420181210 malopolskie dni niepelnosprawnych 5
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj