Akademia Barbórkowa w Brzeszczach
2018-12-04
Z okazji Dnia Górnika w Brzeszczach odbyła się dziś uroczysta Akademia Barbórkowa Grupy Tauron. Uczestniczyli w niej m.in. prezydent Andrzej Duda, wicepremier Beata Szydło, wojewoda małopolski Piotr Ćwik, wicewojewoda małopolski Zbigniew Starzec oraz marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski.

- Polski przemysł wydobywczy jest jednym z fundamentów naszej gospodarki i w ogromnym stopniu gwarancją naszej suwerenności energetycznej. Jesteście branżą strategiczną, która musi być zachowana, choć oczywiście musi być unowocześniana – mówił prezydent podczas uroczystości.

- Ale jestem tu dziś przede wszystkim po to, aby podziękować za całoroczny trud, za poświęcenie, podziękować tym wszystkim, który pracują na dole i tym, którzy będąc na górze, ich wspierają. To szczególna praca, nie nazywałbym jej w sumie pracą – to jest służba dla Rzeczypospolitej, dla bliźnich, ale także dla braci górniczej – podkreślił Andrzej Duda.

Podczas wydarzenia prezydent wręczył zasłużonym pracownikom Tauron Wydobycie S.A. 29 Medali za Długoletnią Służbę.

Na zakończenie ceremonii prezydent Andrzej Duda otrzymał Honorową Szpadę Górniczą.

Barbórka została 10 lipca br. wpisana na krajową listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego.
20181204 brzeszcze 120181204 brzeszcze 220181204 brzeszcze 320181204 brzeszcze 420181204 brzeszcze 5życzenia barbórkowe grafikaee
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj