Pełna gotowość służb przed COP24
2018-11-30
W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyło się spotkanie podsumowujące kilkumiesięczne przygotowania służb do 24. Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu.

Szefowie służb przekazali meldunki ministrowi spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudzińskiego. Gospodarzem odprawy był komendant główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk. W spotkaniu uczestniczyli także wojewoda małopolski Piotr Ćwik oraz wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

Rozpoczynający się 3 grudnia w Katowicach szczyt klimatyczny COP24 potrwa do 14 grudnia. W trakcie posiedzenia omówiono efekt kilkumiesięcznych przygotowań służb do zapewnienia w tym okresie bezpieczeństwa na terenie zarówno województwa śląskiego, jak i Małopolski, gdzie zakwaterowana jest część delegacji zagranicznych.

W spotkaniu wzięli udział komendanci wszystkich służb podległych MSWiA zaangażowanych w zabezpieczenie szczytu. Omawiano zagadnienia m.in. antyterrorystyczne, logistyczne, bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz informatyczne.
COP1COP2COP4COP3
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj