Przed COP24
2018-11-27
Z inicjatywy wojewody małopolskiego Piotra Ćwika w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie odbyło się doraźne posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Podczas spotkania omówione zostały zagadnienia dotyczące zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie Małopolski podczas 24. Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu.

W posiedzeniu uczestniczyli m.in. przedstawiciele Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie, Komendy Wojewódzkiej Policji i Straży Pożarnej, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie, Karpackiego Oddziału Straży Granicznej, Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego, Urzędu Miasta Krakowa, Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Krakowie, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad – Oddział w Krakowie, Zarządu Dróg Wojewódzkich oraz Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków–Balice.

Wojewoda odebrał od obecnych na posiedzeniu przedstawicieli służb, inspekcji i jednostek meldunki o pełnej gotowości do wzmożonych działań dotyczących zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego podczas szczytu klimatycznego COP24 w zakresie, w jakim wydarzenie to będzie dotyczyło naszego województwa. Wprawdzie szczyt odbywa się w Katowicach, ale część delegacji będzie nocować w Krakowie. Dlatego małopolskie służby przygotowywały się do tego wydarzenia od dłuższego czasu. Wszyscy obecni na spotkaniu zapewnili o wzmocnionej czujności, gotowości do działań oraz zintensyfikowanym monitorowaniu sytuacji.

- Dziękuję za podjęcie działań z dużym wyprzedzeniem i dokładne analizowanie wszelkich aspektów związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa i porządku publicznego także w Małopolsce. Życzę, aby szczyt w Katowicach przebiegał spokojnie, także z punktu widzenia zaangażowania naszego województwa – podsumował wojewoda Piotr Ćwik.
wzzk_COPwzzk_COP_2wzzk_COP_1wzzk_COP_3wzzk_COP_4
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj