Nowy wicewojewoda małopolski
2018-11-26
W związku ze zdobyciem mandatu radnego Sejmiku Województwa Małopolskiego Józef Gawron złożył rezygnację ze stanowiska wicewojewody małopolskiego. Została ona przyjęta przez premiera Mateusza Morawieckiego, który z dniem 26 listopada 2018 r. na stanowisko wicewojewody małopolskiego powołał Zbigniewa Starca. Dziś nowemu wicewojewodzie akt powołania przekazał wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

- Serdecznie dziękuję Panu Józefowi Gawronowi za współpracę i zaangażowanie w niezliczone działania na rzecz naszego województwa. Jednocześnie gratuluję panu Zbigniewowi Starcowi nominacji i życzę powodzenia na nowym stanowisku – powiedział wojewoda Piotr Ćwik.

Łączenie funkcji wicewojewody z wypełnianiem mandatu radnego Sejmiku nie jest możliwe, w związku z czym Józef Gawron był zobligowany do złożenia rezygnacji ze stanowiska wicewojewody małopolskiego.

Zbigniew Starzec do tej pory pełnił funkcję radnego, wicestarosty, a w ostatnich latach – starosty oświęcimskiego. Ukończył studia na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach oraz na Uniwersytecie Jagiellońskim. Przez wiele lat pracował jako nauczyciel – trener w szkołach na terenie województwa małopolskiego. Prywatnie mąż i ojciec 2 dzieci. W wolnych chwilach – pasjonat sportu.
wicewojewoda1wicewojewoda2wicewojewoda4
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj