O obchodach 100-lecia odzyskania niepodległości, służbie cywilnej i podpisaniu umowy na północną obwodnicę Krakowa
2018-11-15
Wojewoda małopolski Piotr Ćwik był gościem czwartkowej audycji w Radiu Kraków. Głównymi tematami rozmowy były: podsumowanie obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości, Święto Służby Cywilnej, nowe paszporty i umowa na budowę północnej obwodnicy Krakowa.

- Widać, jak mocno zakorzeniony w nas, Polakach, jest patriotyzm i potrzeba oddawania czci naszym bohaterom, którzy walczyli o niepodległość Polski. Ważne jest, byśmy pamiętali o tym, że 11 listopada to okazja do tego, żebyśmy się zjednoczyli wokół wspominania. Kolejne lata budowania przyszłości naszej ojczyzny przed nami i to zjednoczenie jest potrzebne do skutecznego działania dla dobra Polski – powiedział wojewoda.

Wojewoda wspomniał również o tym, że 11 listopada przypada Święto Służby Cywilnej, z okazji którego, w imieniu Prezydenta RP, wręczył odznaczenia państwowe najbardziej zasłużonym pracownikom Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie.

- Członkowie korpusu służby cywilnej realizują swoje zadania w wielu różnych obszarach. To między innymi dbałość o bezpieczeństwo obywateli, przecież służba cywilna stoi na straży prawa, jakości norm i dba o swoiste fair play na wolnym rynku. Ważne działki to też pomoc Polakom za granicą, ochrona praw konsumenckich, innowacje i prace badawcze, rozbudowa dróg i kolei, ale też sfera administracji rządowej. Potrzebujemy dobrze działających urzędów, aby obywatele mogli czuć, że państwo jest sprawne. (…) Można powiedzieć, że administracja rządowa, służba cywilna działa po to, aby osoba, która ma do załatwienia swoją sprawę, była zadowolona ze sposobu, w jaki państwo funkcjonuje – przekazał wojewoda.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy
woj radio krakow nowe
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj