Odznaczenia dla obywateli Królestwa Hiszpanii
2018-10-30
W ostatnich dniach gościliśmy w Małopolsce grupę młodzieży hiszpańskiej. Towarzyszyli im prezes Asociación Pro Tradición y Cultura Europea (APTCE) Alvaro Enrique de Villamor oraz wiceprezes Eduardo de Ocampo.

Stowarzyszenie APTCE prowadzi działalność edukacyjną i wychowawczą wśród uczniów hiszpańskich szkół średnich. Jednym z celów działalności Stowarzyszenia jest popularyzowanie wierności tradycjom i wartościom będącym fundamentem Europy. Polska uznawana jest przez APTCE za kraj, w którym te właśnie tradycje odgrywają bardzo istotną rolę.

W trakcie spotkania w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie wojewoda małopolski Piotr Ćwik dokonał uroczystego wręczenia orderów nadanych postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Panowie Alvaro Enrique de Villamor oraz Eduardo de Ocampo odznaczeni zostali Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej. Wyróżnienie to przyznane zostało w dowód uznania za zasługi w popularyzowaniu polskiej kultury i historii.
Hiszpanie_odznaczeniaHiszpanie_odznaczenia_2Hiszpanie_odznaczenia_5Hiszpanie_odznaczenia_1Hiszpanie_odznaczenia_3Hiszpanie_odznaczenia_4
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj